Mikołaj Woubishet
aktor, reżyser, pedagog, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przez wiele lat związany z Teatrem muzycznym Capitol


Laureat nagrody Grand Prix na XXIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, za swoje teatralne role nominowany do nagród: „Warto” Gazety Wyborczej i „Emocje” Radia Wrocław Kultura. W 2022 roku uhonorowany przez Prezydenta Wrocławia, za swoje osiągnięcia, nagrodą Super Diament Wrocławia.

W swojej teatralnej drodze pracował z takimi reżyserami jak: Wojciech Kościelniak, Agata Duda – Gracz, Agnieszka Glińska, Cezary Studniak, Cezary Tomaszewski czy Konrad Imiela zawsze tworząc wyraziste i zapamiętywalne postaci.


Sam jest także inicjatorem i pomysłodawcą wielu ciekawych przedsięwzięć teatralnych takich jak: „Mury Hebronu” na podstawie powieści Andrzeja Stasiuka, wielokrotnie nagradzanego w całej Polsce przedstawienia „Czekając na Otella”, muzycznej opowieści o ludobójstwie w Rwandzie „Umwuka”, czy ostatniego familijnego spektaklu poruszającego kwestie ojcostwa „Gdzie jest tata?”

Ma na koncie także wiele serialowych ról, jak choćby w „Żywiołach Saszy” gdzie grał u boku Magdy Boczarskiej, adaptacji powieści Szczepana Twardocha „Król” realizowanej przez Canal + czy netflixowego hitu Sexify 2.

Od wielu lat jest instruktorem teatralnym oraz nauczycielem, pracował jako asystent w Akademii Sztuk Teatralnych, a także jako prowadzący przedmioty: piosenka aktorska oraz improwizacja teatralna w Studium Musicalowym Capitol. Obecnie prowadzi warsztaty artystyczne w ramach marki „Na scenie”, którą tworzy wraz z wybitną wrocławską tancerką i choreografką Barbarą Olech.

Jest absolwentem studiów podyplomowych SWPS na kierunku coaching z elementami psychologii.

Jego pasją są podróże, nauczanie i…życie.


 

 

INFO:

Wszelkie aktualne informacje dotyczące kursów oraz warsztatów znajdziecie na fb. 

TELEFON:

+48503046848

EMAIL:

kontakt.harmonyofart@gmail.com

Built with Mobirise site templates